مرکبات

طبق آمار به دست آمده سطح زیر کشت املاک و اراضی ایران برای تولید مرکبات نزدیک به ۳ درصد از کل سطح زیر کشت زمین های باغی و کشت مرکبات در در جهان می باشد.

با استناد به این آمار ایران رتبه ی هشتم سطح زیر کشت مرکبات را داراست و جایگاه هفتم را از نظر تولید مرکبات که نزدیک به ۴ میلیون تن می باشد را به خود اختصاص داده است.

بیشترین سطح زیر کشت مرکبات در کشورمان در نواحی ساحلی دریاچه ی خزر ، نواحی مرکزی و مناطق جنوبی کشور می باشد. از این سهم بیشترین املاک و صنایع کشاورزی ایران در شمال کشور متمرکز شده است. شهرهایی چون مازندران، گلستان و گیلان که در بین این سه استان، مازندران رتبه ی اول را در بین تمام شهرهای ایران را از نظر تولید مرکبات به خود اختصاص داده است.

در نوار مرکزی نیز استان های کرمان، فارس،کرمانشاه، ایلام، کهکیلویه و بویراحمد، طبس، خوزستان وخراسان جنوبی به کشت مرکبات می پردازند و عمده ی تولیدات مرکبات در دو استان فارس و جنوب کرمان و بیشترین کشت گریپ فروت و لیمو شیرین را دارند.

استان های هرمزگان، بوشهر، سیستان و بلوچستان نیز به تولید لایم و نارنگی، پرتقال و لیمو می پردازند که کیفیت لایم و لیمو در این مناطق از جمله املاک هرمزگان بالاتر و بهتر است.

وضعیت صنایع کشاورزی ایران جهت کشت مرکبات

طبق گزارشات رسیده از سازمان جهاد کشاورزی مازندران به دلیل مناسب نبودن صنایع کشاورزی ایران جهت استفاده بهتر از تولیدات مازاد مرکبات کشور در راستای فرآوری پیشرفته با هدف تبدیل پرتقال و دیگر مرکبات به چیپس میوه، خوراک دام و پودر میوه خیل عظیمی از تولیدات از بین می رود.

به عنوان مثال بیش از ۷۰ درصد ازپرتقال های تولیدی کشور پرتقال تامسون می باشد و این نوع پرتقال قابلیت آبگیری نداشته و باید به شکل تازه مصرف شود. در حالی که اگر صنایع کشاورزی ایران پیشرفته و مدرن می بود مازاد این میوه به صورت چیپس، پودر میوه و یا خوراک دام فرآوری می شد و تولیدات با ارزش کشور به این راحتی از بین نمی رفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *