میوه بوته ای و میوه تازه ایران

ویژگی منحصر به فرد میوه های بوته ای در میوه تازه ایران:

صادرات میوه تازه ایران
مزه ی میوه تازه ایران

میوه تازه ایران میوه­ها جایگاه ویژه­ای در رژیم غذایی و سلامتی دارند. همه ما به طور روزانه ممکن است از میوه­های مختلف بخوریم، اما هیچ تصوری از شیوه رشد و ظاهر اون میوه نداشته باشیم.

اینکه بدانیم یک میوه از روی چه درخت یا بوته ای رشد می­کند، میتواند خورندن آن را لذت بخش تر بکند. مطالب ذیل در رابطه با مجموعه­ای از میوه­های پر طرفدار هست که روی بوته رشد می­کنند.

انواع میوه بوته ای در زیرمجموعه میوه تازه ایران:

آناناس روی بوته های کوتاه رشد می کند. ریشه این میوه پر خاصیت از جنوب برزیل و پاراگوئه است. این گیاه بومی ناحیه گرمسیر قاره آمریکا است.

طالبی یکی از پرطرفدارترین میوه های فصل تابستان است. نام انگلیسی آن Cantaloupe است که از نام یک دهکده در ایتالیا به نام Cantalup گرفته شده که در این محل طالبی برای اول بار در سال ۱۷۰۰ میلادی کاشت شده است.

هندوانه جزء میوه هایی است که خواص شگفت انگیز فراوانی دارد. این میوه که در دو نوع قرمز و زرد رنگ وجود دارد سرشار از آب است و درد های عضلانی را تسکین می دهد.

تمشک سیاه، راسپ بری و بلوبری قبل از تولید میوه به چندیدن ساعت سرما در طول زمستان نیاز دارند.

تاثیر توت فرنگی در زیبایی چهره:

توت فرنگی درمیوه تازه ایران به دو گروه بهاره و چهار فصله تقسیم می شوند. گروه بهاره در سال یکبار میوه می‌دهند و مهمترین آنها عبارتند از گورلا ، آلیسو ، تیوگو ، رد گانتلت ، اسیتا ، کاتس کیل ، فرسنا. گروه چهار فصله که در سال بیش از یکبار میوه می‌دهند، بسیار قوی‌الرشد و خزنده بوده و میوه‌ها ریز و به تعداد زیادتری در هر بوته تولید می‌شوند.

نمونه­های آن شامل استرا و هومی جنتو ، سان آندریاس،آروماس، آلبیون، سلوا و گاویتا می‌باشد.

گوجه فرنگی یک میوه سرخ رنگ و آبدار است و تقریبا همه جا قابل کشت و پرورش است. معمولا در فصل پاییز که امکان سرمازدگی بوته ها وجود دارد، میوه های کال را چیده و انبار می کنند.

خیار، هم به عنوان میوه و هم در سالاد استفاده می شود. خیار را می‌توان هم درخانه و هم در هوای آزاد کشت کرد.

هندوانه وحشی (لگجین): این میوه که حاصل یک گیاه بوته ای است در استان بوشهر، زیاد دیده می شود. ریشه ی این گیاه در درمان هپاتیت بسیار مفید است.

در صورتیکه میوه ی این گیاه کال و نرسیده باشد از آن ترشی درست می کنند و درصورت رسیده بودن که نشانه ی آن، شکاف برداشتن آن است، به صورت مستقیم و تازه خورده می شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *