میوه‌های محبوب ایرانی

میوه‌های محبوب ایرانی

خوشبختانه کشور ایران از نظر تنوع میوه ی تازه و پرورش درختان میوه از دیرباز حرف های زیادی برای گفتن داشته و دارد. هدیه های بی شمار خداوند شامل حال مردم ایران بوده و یکی از این هدایای گرانبها و ارزشمند وجود انواع میوه های مختلف و چهار فصل است.

در این جا قصد داریم درباره ی میوه های محبوب ایرانی که جایگاه خاصی نیز در بین مردم دارند سخن بگوییم. از پرطرفدارترین و محبوب ترین میوه های ایرانی می توان به انواع مرکبات اشاره کرد که خیلی از ماها از عطر و بو و طعم آن ها لذت برده و حتی از آن ها در غذاهایمان نیز استفاده می کنیم. مرکبات پرطرفدار شامل پرتقال، لیموترش، لیموشیرین، نارنگی، نارنج، گریپ فروت و غیره می باشد.

یکی دیگر از میوه های محبوب ایرانی انار است که دارای طعم شیرین و ملس بوده و مصرف میوه ی تازه آن در روزهای فصل پاییز و حتی چله ی زمستان در دورهمی های خانوادگی دلچسب است. البته از میوه ی انار به شکل های مختلف نیز استفاده می شود.

سایر میوه‌های محبوب ایرانی

  • انگور چه به صورت تازه و چه به صورت خشک.
  • سیب درختی که خود شامل چندین نوع مختلف می باشد و در طول سال در کشور موجود است.
  • انواع آلوها همانند آلبالو، گیلاس، آلوی زرد، آلوی سیاه، زردآلو و غیره.
  • انواع میوه های بوته ای شامل توت فرنگی، تمشک، هندوانه، خریزه، طالبی و غیره.
  • انجیر، به و گلابی نیز از دیگر میوه های محبوب ایرانی هستند که به شکل مربا، مارمالاد نیز از این میوه ها استفاده می گردد.
  • میوه های مغزدار همانند پسته، بادام، گردو، فندق و غیره که در بین ایرانی ها و حتی مردمان دیگر کشورها محبوب می باشند.

و بسیاری دیگر از میوه‌ها که هر کدام دارای طعم های عالی و دلچسبی بوده و به نوبه ی خود از خواص فراوانی نیز برخوردار هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *