میوه‌ی تازه یا خشک کدام بهتر است؟

میوه‌ی تازه یا خشک کدام بهتر است؟

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که میوه‌ی تازه یا خشک کدام بهتر است؟ در این جا قصد داریم به بررسی این موضوع که کدام یک بهتر است بپردازیم:

چون مصرف تمامی میوه ها به غیر از فصول مخصوص به خود به صورت تازه امکان پذیر نیست، لذا از دیرباز بشر برای این کار از روش های مختلفی چون درست کردن مربا، نمک سود کردن، خشک کردن و در سال های اخیر نیز به روش فریز کردن سعی بر این داشته اند تا میوه های تازه را با این طرق در طول سال مصرف نمایند.

متأسفانه فریز کردن برخی از میوه ها امکان پذیر نبوده و یا بعد از یخ زدن برخی از میوه ها همانند سیب، پرتقال، هندوانه و غیره شکل ظاهری آن‌ها خراب شده و حتی خواص آن ها تا حدودی از بین می رفت. بر این اساس خشک کردن میوه و مصرف آن به صورت خشک هم شکیل تر و هم خوشمزه تر می باشد.

در طی چند سال گذشته خشک کردن و نگاهداری از میوه هایی چون سیب، پرتقال، موز، هلو، کیوی، انبه و بسیاری از میوه های دیگر انجام می گیرد. با این روش خواص میوه ها تا حدود زیادی حفظ گردیده و شکل ظاهری آن ها نیز خراب نمی گردد و حتی حمل و نقل و نگاهداری طولانی مدت آن ها نیز خیلی آسان تر از نگاهداری و حمل و نقل میوه های تازه می باشد.

آیا مصرف میوه ی تازه بهتر است یا خشک؟

برای پاسخ باید بگوییم که خشک کردن برخی میوه ها موجب کاهش املاح و ویتامین های موجود در آن میوه می گردد. با این حال همه ی تغییراتی که در طی فرآیند خشک کردن میوه های تازه صورت می گیرد منفی نبوده و گاهی اوقات در بعضی از آن ها خشک کردن موجب حفظ برخی ویتامین و اثرات قابل توجهی خواهد بود. به عنوان مثال آلوی خشک شده خواص و اثر ملینی بیشتری نسبت به نوع تازه­ی آن دارد و یا میوه های خشک شده ی دیگری چون انجیر، انگور، توت و غیره نسبت به نوع تازه ی آن ها از خواص آنتی اکسیدانی بیشتری برخوردار هستند.

با این اوصاف نتیجه می‌گیریم که مصرف تازه‌ی میوه‌ها در فصول برداشت خود کاملا خوب بوده و در فصول دیگر خشک شده ی آن ها نیز خالی از لطف نبوده و حتی برخی از آن ها اثرات مطلوب و مرغوبیت بیشتری نسبت به نوع تازه ی خود خواهند داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *