میوه های مناطق گرمسیری ایران

میوه های مناطق گرمسیر ایران

شهرهای مختلف کشور ایران به دلیل برخورداری از اقلیم خاص و شرایط آب و هوایی بسیار متنوع جزء کشورهاییست که شرایط و پتانسیل لازم برای تولید انواع میوه ها را دارد.

معرفی مناطق گرمسیر ایران

از جمله مناطق گرمسیر ایران می توان به استان های جنوبی، جنوب شرقی و شرق کشور اشاره کرد. استان هایی چون بندرعباس، یزد، سیستان و بلوچستان، خوزستان، خراسان، هرمزگان و غیره همگی از مناطق گرمسیر کشور می باشند.

از جمله میوه های مناطق گرمسیر ایران می توان به خرما اشاره کرد که تنوع آن در کشور بسیار بالا بوده و به ۳۰ نوع خرما می رسد.

پسته نیز یکی دیگر از تولیدات مناطق گرمسیر و خشک کشور می باشد که بیشتر در دامغان، رفسنجان، دشت گوهر کوه و غیره تولید می گردد. جالب است بدانید که پسته ی ایران دارای کیفیتی عالی بوده و به کل دنیا صادرات دارد.

میوه هایی دیگری نیز در مناطق گرمسیر کشور تولید می گردند که دارای طعم و مزه ی بسیار خاص و مطبوعی هستند. این میوه ها شامل: مرکباتی چون ترنج، نارنگی، پرتقال، گریپ فروت و انواع میوه های جالیزی می باشند.

تولید انواع دیگر میوه ها در مناطق گرمسیر کشور همچون موز، انبه، خرما، آناناس، آووکادو و نارگیل که طرفداران بسیاری نیز در بین مردم دارد از سال های خیلی دور شروع گشته است. بهتر است بدانید که در حال حاضر میوه های بسیار جدیدی در منطقه ی سیستان و بلوچستان در حال تولید و بررسی های بیشتر برای تولید انبوه می باشد. در این جا به بخشی از آن اشاره می کنیم:

میوه های گرمسیری جدید و نو در سیستان بلوچستان

در بخش های جنوبی استان سیستان و بلوچستان به دلیل شرایط آب و هوایی گرم و استوایی میوه های گرمسیری مختلفی تولید می گردد. امروزه در این شهرستان ما می توانیم میوه هایی چون گواوا (زیتون محلی)، پاپایا (خربزه ی درختی)، چیکو، کنار، پالس، سیتاپل تولید می شود که حتی نام آن ها را نه شنیده ایم و نه دیده ایم.

لازم است توضیح مختصری درباره ی این چند نوع میوه بدهیم تا حداقل با شکل ظاهری آن ها کمی آشنا شوید:

  • کنار همان میوه ی درخت سدر است.
  • گواوا نیز شبیه به میوه ی گلابی و کروی شکل به رنگ سبز متمایل به زرد است.
  • چیکو میوه ای شبیه به کیوی و کروی شکل، گوشتی و شیرین می باشد.
  • پاپایا (خربزه ی درختی) همانند میوه ی طالبی است و گوشت آن نارنجی رنگ با دانه های سیاه رنگ می باشد.
  • پالس میوه ای شبیه به گیلاس ، ترش مزه و ریز است.
  • سیتاپل شبیه به میوه ی درخت کاج به رنگ سبز می باشد.

لازم به توضیح است که تنها دلیل ناشناخته بودن این میوه‌ها به دلیل تولید آن در میزان کم بوده و هنوز این نوع میوه ها به تولید انبوه نرسدیه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *